ARTEMIA

Vajíčka artémie na liahnutie.(liahnivosť 95%)

10 g /20 ml

9,50 €
Reference:
hob012
Pridať do obľúbených0
Pridať na porovnanie0
Pridať do zoznamu prianí
Popis

Žiabronôžka soľná Artemia salina sú drobné kôrovce obývajúce vnútrozemské slané jazerá a prímorské lagúny po celom svete. Jej  vývojové štádium - nauplius, sa používa v akvakultúrach najčastejšie ako prvé krmivo pre rozplávaný plôdik ikry kladúcich rýb. Drobný plôdik rýb má totiž geneticky zakódovaný príjem výhradne živej pohybujúcej sa potravy. Až zhruba po 5 dňoch je ho možné postupne začať kŕmiť umelou alebo sušenou potravou.

Návod na použitie 

Pre najjednoduchšiu metódu liahnutia artémie je potrebná iba jednoduchá nádoba s chovným roztokom a čo najväčším povrchom hladiny. Výška vodného stĺpca postačí cca 3-4 cm.

Chovný roztok: Na jeden litrom vody z vodovodu a pridajte 32 g a čistej soli bez iódu. Použiť možno originálnu soľ na kultiváciu žiabronôžky, alebo tabletovanú soľ do umývačiek riadu. Soľ sa musí dokonale rozpustiť. Tento roztok je možné použiť na dve až tri liahnutia.

Do kultivačnej nádoby pridáme cca jednu štipku cýst-vajíčok artémie, ktorú rovnomerne nasypeme na hladinu kultivačného roztoku. Nádobu dáme na dobre osvetlené miesto najlepšie na okno. Pri izbovej teplote sa naupliá vyliahnu po 24 až 36 hodinách.

Takto získame kŕmnu dávku pre 150 kusov plôdika na zhruba 48 hodín.

Naupliá sa zhromaždia v najosvetlenejšej časti nádoby(použite baterku alebo,stolnú lampu), odkiaľ ich postupne odsajeme napr. pipetou a prefiltrujene cez tkaninu,alebo špeciálne separačné sito.

Sitko alebo tkaninu potom ponoríme do nádrže s plôdikom. Sledujeme príjem potravy - nasýtený plôdik má neprimerane veľké bruško.

Na liahnutie žiabronôžky existujú aj iné metódy viz. internet.

 

Detaily produktu
hob012
Recenzie
Žiadne komentáre

Menu

Nastavenia

Kliknite pre viac produktov.
Žiadne produkty neboli nájdené

Vytvorte účet na pridanie do obľúbených

Prihlásiť sa

Vytvoriť účet zdarma na použitie zoznamu prianí

Prihlásiť sa